BRYŁY HIMMELI DLA OPLĄTWY

Zapewne zdążyliście już trochę poznać Wielościany – geometryczne figury przestrzenne i minimalistyczne dekoracje wnętrz. Prezentowałam Wam już wersję brył do postawienia oraz przywieszenia na ścianę, tym razem pokażę Wam bryły do zawieszenia w powietrzu.

Bezpośrednią inspiracją do powstania takich form były fińskie tradycyjne formy zdobnicze o nazwie himmeli czyli świąteczne dekoracje, które zapewnić miały obfite plony, powodzenie i szczęście. W krajach skandynawskich wykorzystywane są nadal, zarówno w prostych kompozycjach, złożonych z kilku brył jak i skomplikowanych konstrukcjach przestrzennych z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu elementów. Chociaż to właśnie one (po lewej, na poniższym zdjęciu) były dla mnie głównym wzorem, to w polskiej kulturze również mieliśmy kiedyś modę na podobne ozdoby ludowe (po prawej, na poniższym zdjęciu) – pająki – przypominające żyrandole, wieszane na środku izby, które miały przynosić pomyślność i szczęście.

Źródło zdjęć: www.ohjoy.blogs.com, pl.wikipedia.org

Takie geometryczne formy mogą być dziś ciekawym minimalistycznym detalem do wnętrz. Możemy je zawiesić przy suficie lub na gałązce. Mają one natomiast jeszcze bardzo ważną zaletę – umożliwiają lewitowanie roślinek powietrznych (tillandsie, inaczej oplątwy, większość ze składników odżywczych czerpią z powietrza ) oraz ich super ciekawą ekspozycję. Przygotowałam dla Was kilka zdjęć – inspiracji, z użyciem produktów z naszego sklepu, zapraszam do obejrzenia, dajcie znać co o nich myślicie 🙂

Oplątwy Rosliny powietrzne (5)

Oplątwy Rosliny powietrzne (6)

Oplątwy Rosliny powietrzne (2)

Oplątwy Rosliny powietrzne (4)

Oplątwy Rosliny powietrzne (8)

Oplątwy Rosliny powietrzne (3)

Oplątwy Rosliny powietrzne (7)

Wszystkie produkty, które pojawiły się na naszych zdjęciach są w naszej ofercie, jeśli któryś z modeli szczególnie wpadł Wam w oko zapraszamy do sklepu.

Zaglądajcie na nasz fanpage na facebooku, znajdziecie tam dużo więcej pomysłów na minimalistyczne dekoracje.

Comments are closed