INSPIRACJE | NOWOCZESNA BOHEMA

Jakiś czas temu opublikowałam pierwszy wpis inspiracyjny, z którego mogliście się dowiedzieć, że uwielbiam styl industrialny we wnętrzach. Przypominam go Wam tutaj. Tym razem zdradzam Wam drugi z moich ulubionych – styl nowoczesnej bohemy.

Trudno jest ten styl określić w kilku słowach, jest to według mnie najbardziej skomplikowany do scharakteryzowania styl i wcale niełatwy do osiągnięcia. To mieszanka nowoczesności z bohemą czyli minimalizm i surowość ale też luz, nonszalancja i przytulność. Znajdziemy w nim również elementy boho, rustykalne czy etniczne. Styl ten z jednej strony wydaje się być niedbały a z drugiej niesamowicie przemyślany w najdrobniejszym szczególe.

Trudno powiedzieć czy sukces tkwi w doborze mebli czy dodatków, chyba w jednym i drugim. Często jest tak, że meble „są z różnej bajki” – jedne nowe z popularnej sieciówki, inne używane, kupione za grosze w serwisie aukcyjnym ale dobór dodatków działa cuda i wszystko tworzy jedność. Innym razem jest tak, że meble są do siebie podobne stylowo a w detalu jest spora różnorodność, i niewiadomo jak, istnieje jakaś magia, która to ze sobą pięknie scala.

Prócz tych wszystkich ciekawych spraw, które wymieniłam urzeka mnie we wnętrzach bohemy jeszcze to, że daje niesamowitą możliwość niepowtarzalności, indywidualności i zaznaczenia swojego własnego charakteru we wnętrzu. To styl jednocześnie delikatny a z drugiej mocny, to styl pełen sprzeczności, pełen życia, pełen roślin i pełen detali vintage.  Gdy wejdziemy do wnętrza urządzonego w takim stylu już na pierwszy rzut oka widać, że urządził go artysta. To jest styl, w którym nowoczesność spotyka się z duchem przeszłości, nowe ze starym, zniszczone z luksusowym.

Spójrzcie poniżej na zdjęcia, które wyszukałam na Pintereście, jak Wam się podoba taka przestrzeń? Widzicie w niej siebie czy może dzieje się tu za dużo? 🙂

.

Źródło: Pinterest

Comments are closed