MINIMALISTYCZNE DEKORACJE NA ŚCIANĘ

Wiecie już, że projektuję i ręcznie wykonuję mosiężne bryły. Do ich stworzenia zainspirowały mnie tradycyjne fińskie formy zdobnicze, chociaż i w polskiej kulturze stosowano kiedyś podobne ozdoby – pająki – wieszano je przy suficie i wierzono, że zapewnią szczęście. Bryły, które u mnie powstają są tak na prawdę w trzech wersjach: do postawienia, do przywieszenia na ścianę oraz do zawieszenia. Opowiadałam Wam już kiedyś o tych, które można postawić, tutaj odsyłam Was do wcześniejszego wpisu, natomiast dzisiaj pokażę Wam wersję ścienną.

O ile takie przestrzenne dekoracje do postawienia na regale, stole, biurku czy innych meblach są jeszcze jakoś spotykane to o wiele trudniej jest znaleźć figury, które idealnie sprawdzą się na ścianie. Dlatego postanowiłam się takimi zająć – w pierwszej kolejności pomyślałam o swoich planach i o tym, że widziałabym je u siebie w mieszkaniu, potem powstał pomysł aby zdobić w ten sposób również ściany innych mieszkań. Oczywiście, te wielościany (taką polską nazwę ja im nadałam, choć powszechnie mówi się na nie himmeli) które mamy do postawienia też możemy zawiesić ale moim celem jest również tworzyć takie figury, które są wypukłe tylko z jednej strony, i wyglądają jakby były stworzone do zamontowania na pionowej, płaskiej powierzchni.

Gdy wiszą samodzielnie są fajnym minimalistycznym detalem, sprawdzają się najlepiej we wnętrzach skandynawskich i industrialnych. Ciekawie wyglądają też gdy tworzą kompozycje – z dwóch, trzech czy więcej kształtów. Wyglądają wtedy jak swego rodzaju tkanka wychodząca ze ściany 😉

Ich dodatkowym atutem jest to, że umożliwiają ekspozycję roślin na ścianie, co pozwala nam nie dość, że zagospodarować pustą przestrzeń to jeszcze daje na prawdę spektakularny i oryginalny efekt. Jeśli chodzi o roślinki najlepiej sprawdzą się w tej sytuacji małe sukulenty w lekkich doniczkach, kwiaty cięte, różnego rodzaju gałązki oraz oczywiście roślinki powietrzne czyli oplątwy, o których pisałam tutaj. Takie powietrzne roślinki kąpiemy raz na jakiś czas a potem mogą tak sobie wisieć i wisieć na naszej ścianie 🙂

Przygotowałam Wam kilka zdjęć wielościanów na ścianach, zobaczcie jak fajnie się prezentują. Wszystkie dostępne u mnie modele możecie przejrzeć tutaj, zapraszam do poznawania wszystkich kształtów, ich nazw oraz wymiarów. Aktualne modele na sprzedaż oczywiście podglądajcie w sklepie, w kategorii Wielościany ścienne, o tutaj.

 

2 Comments